NİZİP TİCARET ODASI POLAT MAKİNA VE POLAT GROUP REDÜKTÖR FİRMAMIZI ZİYARET ETTİ

Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Ticaret odası üyeleri ve bölgenin zeytinyağı üretimi yapan firma temsilcilerinden oluşan 35 kişilik bir heyetle Polat Makina Sanayi Ticaret A.Ş ve Polat Group Redüktör Sanayi A.Ş.'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Nizip Ticaret Odası heyeti Polat Makina Aş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat ve PGR yönetim kurulu üyesi Olcay Polat tarafından fabrika girişinde karşılandı.Karşılamanın ardından Polat Makina Aş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat eşliğinde PGR eğitim salonuna geçen heyet burada misafirperverliği nedeniyle İbrahim Polat’a teşekkürlerini iletip, Nizip’i sembolize eden çeşitli hediyeler sundu.

  

Hediyeler karşısında duygulanan İbrahim Polat Nizip Ticaret odası ziyaretinin kendileri için büyük anlam ifade ettiğini belirtti. 

 

Hediye sunumunun ardından baret ve yeleklerini giyen heyet Polat Makina Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, PGR Yönetim Kurulu Üyesi Olcay Polat ve fabrika yöneticileri eşliğinde fabrikayı gezmeye başladı .

   

Polat Group Redüktör fabrikasından başlayan inceleme, Kontüni sistem zeytinyağı makinalarının üretim aşamasında devam etti.

 

Üniteleri tek tek dolaştıran Polat Makina Aş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat makinelerin işleyişine ilişkin bilgiler verdi. Düne kadar pek çok alanda Avrupa’nın takipçisi olduğumuzu belirten Polat, ürettikleri Seperatör, Dekantör ve Redüktörlerle bugün Avrupa tarafından takip ediliyor olmanın büyük onurunu yaşadıklarını ifade etti.

   

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ise ziyaretlerinin amacının yatırımcılarının aldığı makinaların üretim aşamalarını, ve yeni teknolojileri bizzat yerinde görmek olduğunu belirterek konukseverliği için İbrahim Polat’a teşekkür etti . 

   

Heyet fabrika ziyaretinin ardından hep birlikte Polat makinaya ait Kontinü makine zeytinyağı ve Pirina Exstrasyonun da yapıldığı Çakırbeyli’deki Tariş zeytinyağı tesisini ziyaret etti.

    

Heyet buradaki ziyaretin ardından Polat Makina Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat’ın bundan 13 yıl önce hobi olarak başladığı bugün ise 250 bin oya ve 50 bin palmiye fidanının yetiştirildiği  500 bin metrekarelik araziden oluşan Oya Fidancılığı gezdi.

   

İbrahim Polat ardından Hallaçlar köyünde yer alan çiftlik evini ve örnek fabrika olarak tasarladığı mini fabrikayı Nizip heyetine gezdirdi.

   

NTO Başkanı Mehmet Özyurt, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ali Sarıl, Mahmut Polat, Yönetim kurulu üyeleri ve zeytinyağı üreticilerinden oluşan heyet Polat makina tarafından onurlarına verilen akşam yemeğinin ardından Aydın’dan ayrıldı.