Milk

Süt yeryüzünde bulunan çok yönlü bir hammaddedir. Süt ürünlerini düşündüğümüz zaman örneğin; tereyağ, peynir, quark, yoğurt vs. sonsuz çeşitlilikte olduğunu görürüz. Dekantör, seperatör ve proses hatlarının geniş uygulama alanlarını; krema ayırma, standardizasyon, bakteri klarifikasyonu, peyniraltı suyu klarifikasyonu, tereyağ üretimi, laktoz veya kazein üretimi olarak sıralayabiliriz. 

Polat Makina Seperatörleri; süt ve peynir altı suyu kremasının ayrılması, süt ve peynir altı suyu kremasının klarifikasyonu, bakteri klarifikasyonu, Krema Konsantresi, süt ve krema standardizasyonu uygulamalarıyla; Kazein, Peynir tozu, Quark, Krema peyniri, Laktoz, Peynir altı suyu proteini, Tereyağı, Yayık altı yağı ve Kalsiyum fosfat gibi ürünlerin elde edilmesini sağlamıştır. 

Polat Makina Seperatörleri süt üreticilerinin beklentilerini karşılayacak şekilde güvenlik, verimlilik ve kaliteden ödün vermeden düşük maliyetlerle mandıralarını modernize etmesine olanak sağlamıştır. 

Polat Makina Süt Seperatörleri müşteri ihtiyacını karşılayacak kapasitelerde, CIP(yerinde) temizliğe uygun ve 24 saat aralıksız çalışacak şekilde tasarlanmıştır.