PX Serisi Zeytinyağı İşleme Üniteleri

Yüksek enerji verimliliği, otomatik kontrol, geniş sistem özelleştirme olanağı ile size özel çözümler ve maksimum fayda sunuyoruz.

PX Serisi Zeytinyağı İşleme Üniteleri
PX Serisi Zeytinyağı İşleme Üniteleri

Yüksek kalitede olan PX serisindeki çözümlerimiz, toplu işleme veya parti tipi ürün işleme için tasarlanan yarı otomatik ve sürekli olarak da çalışabilen kontinü zeytin işleme sistemleridir.


Prosesinizi, kendiniz konfigüre edebilirsiniz

Malaksör grubunun özelliği; müşterinin talebine bağlı olarak düzenlenebilir bir sistem olmasıdır. Hazne sayısı ihtiyaca uygun şekilde artırılabilir veya azaltılabilir. Sisteminizi kendi ihtiyacınıza uygun olarak konfigüre edebilirsiniz.


CE standartlarında PLC Kontrol

Her malaksör haznesi, bağımsız bir motorla donatıldığından, ihtiyaç halinde sadece bir hazneyi çalıştırmak mümkündür. Programlanabilen yoğurma süresi sayesinde, operatörsüz kontrol sağlanmaktadır. Sistem, çok fazla müdahaleye gerek duymadan otomatik olarak çalışmaktadır.


Verim

Yağın ayrılması sürecinde, makinelerdeki enerji verimliliğine özellikle dikkat edilmiştir. Polat Makina tarafından tasarlanan, yeni nesil PX Serisi dekantör sayesinde, yağın ayrılması en verimli şekilde sağlanmaktadır.


Hijyen ve iş güvenliği

Makineler, gıda yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanmış ve imal edilmiştir. Ürün ile temas edebilecek tüm yüzeyler, yüksek kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Makinelerin tasarımında, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine yüksek derecede önem verilmiştir. Operatör, makinelerin bakımını güvenli şekilde yapabilir. İstediği taktirde adapte edilen yıkama sistemi ile makineyi durdurmadan yıkama gerçekleştirebilir.

PX Serisi Avantajları:

  • İhtiyaçlarınıza uygun kapasitelerde ürün portföyü,
  • Kapasite artışlarında modüler tasarımlar,
  • Aşınmaya karşı tam koruma,
  • Gıda, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine uygun tasarımlar,
  • Düşük enerji tüketimi,
  • Kolay kullanım ve düşük işçilik maliyeti,
  • Az alan gereksinimi,
  • Kolay kurulum,
  • Düşük bakım maliyeti,
  • Hızlı ve çözüm odaklı servis hizmeti.

Bir bakışta PX Serisi

  Maks. Kapasite Kurulu Güç Enerji Tüketimi
PX 20 20 ton/gün 50 KW 40 KW/h
PX 30 30 ton/gün 56 KW 44 KW/h
PX 40 40 ton/gün 71 KW 56 KW/h
PX 70 70 ton/gün 86 KW 68 KW/h
PX 90 90 ton/gün 102 KW 82 KW/h
PX 160 160 ton/gün 150 KW 120 KW/h
PX 250 250 ton/gün 185 KW 147 KW/h

Bu değerler yaklaşık değerlerdir. Sistem içerisindeki ekipmanların değişmesi durumunda değerler farklılık gösterebilir.

  PX Serisi Tanıtım Kataloğu ( pdf, 3.17 mb)
Daha fazla bilgi için:
Satış Temsilcimizle Görüşün

Satış Temsilcimizle Görüşün

Başarı Hikayesi

“Kooperatifimizde yer alan 3 adet kontinü sistem zeytin sıkım makinesi, Polat Makina'ya aittir. Polat Makina’yı tercih etmemizin en büyük sebeplerinden biri, gelişmiş ve hızlı servis ağı oldu.”

Halil Zahit Mert

Küçükkuyu Tarış Başkanı

Satış Sonrası Hizmetleri

Tüm bakım ve onarım işlemlerinizde, geniş ve yetkin servis ağımızda yer alan deneyimli ekiplerimiz ile garanti, ürün güncelleme ve bakım/onarım hizmetleri sunuyor ve yatırımınızın ömrünü uzatıyoruz.

  Daha fazla bilgi

Polat Makina Zeytinyağı Çözümleri Katalogu

  PDF indir (7 mb)
Anahtar Teslim Çözümleri

Sorunlarınıza yönelik özel ekipmanlar üretiyoruz

Danışmanlık ve Projelendirme

Üretim süreçlerinize dair bilgi ve bulguları elde ettikten sonra, endüstriyel tesisinize uygun altyapı ve ekipmanların planlaması ve teknik mühendisliğini kapsayan tam anahtar çözümler sunuyoruz.

Ekipman Tasarımı

Projeniz için en doğru çözümü tasarlayan mühendislerimiz ve Polat Makina bünyesinde yer alan 3D destekli profesyonel yazılımlar, parçanın üzerindeki tüm işlemleri simülasyon yardımıyla detaylı şekilde görmeye olanak vermektedir.

Ekipman Üretimi

Üretilecek ekipmanın parçaları, milimetrik hassasiyetle CNC tezgahlarında hazırlanır. Teknolojinin yakın takipçisi Polat Makina’da, işleme yöntemlerimizi hızlandırıp daha kaliteli bir üretim sunabilmek adına, 5 eksen tezgahlar kullanılmaktadır.

Kurulum ve Destek

Müşteri sahasında makinenin montajı, devreye alınması, deneme üretimi, garanti kapsamında bakım ve onarımları, kullanma eğitiminin verilmesi gibi hizmetleri sağlayan Polat Servis Merkezimiz, 40 kişilik deneyimli servis personeliyle aynı zamanda, yurt içi ve yurt dışı yedek parça ve servis hizmeti de veriyor.