PXZ Tam Modüler Zeytinyağı İşleme Üniteleri

Yüksek enerji verimliliği, tam otomatik kontrol, geniş sistem özelleştirme olanağı ile size özel çözümler ve maksimum fayda sunuyoruz.

PXZ Tam Modüler Zeytinyağı İşleme Üniteleri
PXZ Polat Kontinü Sistemleri

PXZ serisi, kapasite ve performans bakımından, zeytinyağı çözümlerinde Polat Makina'nın en üst segmentini temsil etmektedir. Toplu işleme veya parti tipi ürün işleme için tasarlanan, tamamen otomatik ve sürekli olarak çalışabilen kontinü sistemlerdir.


Prosesinizi, kendiniz konfigüre edebilirsiniz.

Malaksör grubunun bileşimindeki esneklik; müşterinin ihtiyacına bağlı olarak düzenlenebilir. Üretim yapılan tesise yalnızca bir modül ekleyerek kapasite artışı mümkündür.


PLC kontrol ve CE standartlarında özel tasarım

Her malaksör haznesi birbirinden bağımsız olarak tasarlanmıştır. Bağımsız motorla donatıldığından, ihtiyaç halinde sadece bir hazneyi çalıştırmak mümkündür. Programlanabilen yoğurma süresi ve otomatik vanalar sayesinde, operatörsüz kontrol sağlanmaktadır.


Verim

Malaksör haznelerinde, ısı yalıtımı ve bağımsız ısıtma kontrolü sayesinde elektrik maliyetlerinde tasarruf sağlanır; en iyi kalitede ve verimde ürün elde etmek mümkün olur.


Ayarlanabilen diferansiyel hız

Polat Makina tarafından tasarlanan yeni nesil PXZ Serisi dekantörler, çift motorlu yapısı ve ayarlanabilen helezon hızı sayesinde, yağın en verimli şekilde elde edilmesini sağlar.


Hijyen ve iş güvenliği

Makineler, gıda yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanmış ve imal edilmiştir. Ürün ile temas edebilecek tüm yüzeyler, yüksek kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Makinelerin tasarımında, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine yüksek derecede önem verilmiştir. Operatör, makinelerin bakımını güvenli şekilde yapabilir. İstediği taktirde adapte edilen yıkama sistemi ile makineyi durdurmadan yıkama gerçekleştirebilir.

PXZ Serisi Avantajları:

 • İhtiyaçlarınıza uygun kapasitelerde ürün portföyü,
 • Kapasite artışlarında modüler tasarımlar,
 • Aşınmaya karşı tam koruma,
 • Yüksek kalite,
 • Gıda, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine uygun tasarımlar,
 • Düşük enerji tüketimi,
 • Kolay kullanım, düşük işçilik maliyeti,
 • Ayarlanabilir diferansiyel hız,
 • Kolay kurulum,
 • Tam otomatik kontrol,
 • Düşük bakım maliyeti,
 • Hızlı ve çözüm odaklı servis hizmeti.

Bir bakışta PXZ Serisi

  Maks. Kapasite Kurulu Güç Enerji Tüketimi
PXZ 50 50 ton/gün 72 KW 57 KW/h
PXZ 70 70-80 ton/gün 109 KW 87 KW/h
PXZ 90 100-120 ton/gün 125 KW 100 KW/h
PXZ 250 160-200 ton/gün 195 KW 150 KW/h
PXZ 500 200-250 ton/gün 250 KW 200 KW/h

Bu değerler yaklaşık değerlerdir. Sistem içerisindeki ekipmanların değişmesi durumunda değerler farklılık gösterebilir.

  PXZ Serisi Tanıtım Kataloğu ( pdf, 936.28 kb)
Daha fazla bilgi için:
Satış Temsilcimizle Görüşün

Satış Temsilcimizle Görüşün

Başarı Hikayesi

“Kooperatifimizde yer alan 3 adet kontinü sistem zeytin sıkım makinesi, Polat Makina'ya aittir. Polat Makina’yı tercih etmemizin en büyük sebeplerinden biri, gelişmiş ve hızlı servis ağı oldu.”

Halil Zahit Mert

Küçükkuyu Tarış Başkanı

Satış Sonrası Hizmetleri

Tüm bakım ve onarım işlemlerinizde, geniş ve yetkin servis ağımızda yer alan deneyimli ekiplerimiz ile garanti, ürün güncelleme ve bakım/onarım hizmetleri sunuyor ve yatırımınızın ömrünü uzatıyoruz.

  Daha fazla bilgi

Polat Makina Zeytinyağı Çözümleri Katalogu

  PDF indir (7 mb)
Anahtar Teslim Çözümleri

Sorunlarınıza yönelik özel ekipmanlar üretiyoruz

Danışmanlık ve Projelendirme

Üretim süreçlerinize dair bilgi ve bulguları elde ettikten sonra, endüstriyel tesisinize uygun altyapı ve ekipmanların planlaması ve teknik mühendisliğini kapsayan tam anahtar çözümler sunuyoruz.

Ekipman Tasarımı

Projeniz için en doğru çözümü tasarlayan mühendislerimiz ve Polat Makina bünyesinde yer alan 3D destekli profesyonel yazılımlar, parçanın üzerindeki tüm işlemleri simülasyon yardımıyla detaylı şekilde görmeye olanak vermektedir.

Ekipman Üretimi

Üretilecek ekipmanın parçaları, milimetrik hassasiyetle CNC tezgahlarında hazırlanır. Teknolojinin yakın takipçisi Polat Makina’da, işleme yöntemlerimizi hızlandırıp daha kaliteli bir üretim sunabilmek adına, 5 eksen tezgahlar kullanılmaktadır.

Kurulum ve Destek

Müşteri sahasında makinenin montajı, devreye alınması, deneme üretimi, garanti kapsamında bakım ve onarımları, kullanma eğitiminin verilmesi gibi hizmetleri sağlayan Polat Servis Merkezimiz, 40 kişilik deneyimli servis personeliyle aynı zamanda, yurt içi ve yurt dışı yedek parça ve servis hizmeti de veriyor.